Saç Ekimi Merkezleri

Saç Ekimi Merkezi arayışınızda İstanbul Anadolu yakasında bulunan ve Türkiye’in önde gelen estetik merkezlerinden biri olan Estetik International Saç Ekimi Konusunda da binlerce referansı ile lider sağlık kuruluşlarından biridir bu sebeple seçenekleriniz içinde öncelikli değerlendirilebilir.

Saç Ekimi konusunda öncü ARGE çalışmaları yapan ve kesinlikle çok başarılı olarak kabul edilen Organik Saç Ekimi icadı ile dünyada da kendisinden bahsettiren Op. Dr. Bülent Cihantimur liderliğindeki Estetik International çok başarılı sonuçlar elde ederek bu konuda yepyeni bir yöntem ile çok daha başarılı Saç Ekimi imkanı sunmaktadır.

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik Saç Ekimi aslında bir kelime oyunu değildir bir çok kişiden bu şekilde bir eleştiri duyduk içerisinde organik kelimesi geçirerek pazarlama stratejisi geliştirilmiş olduğu gibi sert eleştiriler. Oysaki organik denilmesinin sebebi çok doğal olması ve tamamen saçın ekilen yere tutunabilmesini ekildiği bölge de beslenip büyüyebilmesi ile alakalıdır. Biliyorsunuz ki saç kökleri yaşayan bir yapıdadır mevcut saç olan bölgeden alınan saçların dökülen bölgeye direkt olarak ekilmesi sonucu ekilen saçlar bu bölgeye tutunamazsa ya da ekildikten sonra beslenemezse doğal olarak büyüyemeyecek ve uzayamayacaktır. İşte bu önemli nokta da Organik Saç Ekimi devreye girmektedir.

Organik Saç Ekimi Şu Şekilde Yapılır

Vücudunuzdan bir miktar yağ alınır bu yağ kök hücreye ayrıştırılır ve tekrar bir miktar sizin yağınız ile karıştırılarak ekim yapılacak bölgeye enjekte edilir ve sonrasında bu sizin kendi yağınız ve kök hücreniz ile zenginleşmiş bölgeye Saç Ekimi yapılır. Bu yapılan saç ekimi sonrası saç kökleri çok daha rahat şekilde beslenebilmekte ve büyümek için çok daha iyi bir alana sahip olmuş olur. Saçlar çok daha iyi tutunur ve beslenir böylece başarı oranı artar ekilen saçların sonradan dökülme oranı düşer. İşte tamamen sizin yağ ve kök hücreniz ile işlem yapıldığı tamamen organik olduğu için Organik Saç Ekimi olarak isimlendirilmiştir.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/organik-sac-ekimi

Read more