Saç Ekimi Organik Olursa Ne Değişir?

Saç Ekimi Organik Olursa Ne Değişir sorusu tarafımıza o kadar çok geliyor ki, biz de bu gelen sorulara karşılık cevap vermeye çalıştık.

İlk önce düşünmeniz gereken saç tellerinizi bir çınar ağacına benzetebilirsiniz. Yüzlerce yıllık çınar ağaçları gördünüz? Büyük ihtimalle cevabınız evet, görmedi iseniz bile duymuşsunuzdur. Bu ağaçlar susuz kalsa ya da toprağı verimsiz olsa sizce yüzlerce yıl yaşayabilir mi? Elbette ki hayır.

Şimdi saçlarınıza dönelim, sizce saçlarınız neden döküldü ya da dökülüyor? Saç deriniz sizce yeteri kadar yağ, olsun kan akışı olsun su olsun size göre zengin mi? Neden sizin saçlarınız dökülüyor da 100 yaşında adamın hala saçları var? Evet doğru genetik ama bu nun tıbbi bir karşılığı olmalı bu üstünlüğün sizde olmaması nedir bu üstünlük veya sizdeki yetersizlik ne?

İşte bu soruları sormadan saç ektirmenizin hiç bir faydası yok.

Neden mi? Çünkü daha önce saçlarınız tutunamadı döküldü bunun bir sebebi vardı siz bu sebebi ortadan kaldırdınız mı?

Cevabınız hayır ise saç ektirseniz de yine dökülecektir.

Peki ya ne yapmalısınız?

İlk önce saç ekilecek alanı zenginleştirmeli, sağlığına kavuşturmalısınız. Saçlarınızın dökülme sebebini bulmalı ve bu sorunu ortadan kaldırdıktan sonra saç ektirmelisiniz.

Bunu Nasıl Yapabilirsiniz?

Estetik International bu konu da oldukça deneyimli bir Estetik Merkezi ve Kurucusu olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bu konu da geliştirdiği yöntem Dünya’da büyük ses getirdi.

Organik Saç Ekimi

Nedir Bu Organik Saç Ekimi?

Önce saç deriniz ele alınır, kurumuş susuz kalmış yağ bakımından eksik yetersiz kan dolaşımı olan bu bölgeye sizin vücudunuzdan alınacak kök hücrelerden ve sizin yağlarınızdan oluşan bir karışım ( ki bu karışım aslında bir sırdır ) ile ilk başta saç deriniz eski sağlıklı haline getirilir. Ardından saç nakli gerçekleştirilir.

Böylece sağlığına kavuşmuş bölgeye ekilen saçlarınız inanın eskisinden bile sağlıklı olarak çıkacak ve uzun yıllar sizinle birlikte kalacaktır.

Bu yöntemi maalesef kök hücre ve yağ transferleri ile yapmaya çalışan kişi ve kurumlar var ama başarılı olamıyorlar. Bu yöntemi geliştirmek için iki yıl AR-Ge çalışmaları yürütüldü ve Estetik International – Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bu yöntem için senelerce çalışmasının bir sebebi vardı.

Bu bilimsel çalışmaları yapmadan bilmeden yapmaya çalışıp hüsrana uğrayanlardan uzak durmanızı önemle rica ederiz.

Saç Ekimi için tercih edilen yöntem artık organik olan, Bu sayede saç ekimi çok daha başarılı oluyor ve ekilen her saç kökünün tutma olasılığı kat, kat artıyor. Saç Ekimi ile ilgili çok daha fazla detayı makalemiz de bulabilirsiniz. Estetik İnternational da Organik Saç Ekimi Yapılmaktadır ve bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Saç Ekimi HakkındaSaç Ekimi, Günümüzde orta yaş olgusu ve orta yaşlarda yaşam standartları yükseldi. Modern toplumda dış görünüş, bakışlar, gençliğin verdiği dinamizm, imaj çok önemli bir yer tutuyor iletişimde. Bu iletişimin ilk adımı ise bakışlardan geçiyor. İlk iletişim saçlerle kuruluyor. Dolayısıyla saç çevresi estetiği, saç ekiminın genç, sıkı ve gergin olması estetik ihtiyaçtan çok adeta bir zorunluluk haline geldi demek yanlış olmaz. Şöyle düşünelim; sarkık, yüze yaşlı ve yorgun bir ifade katan bir saç ekimi mı daha çekici, yoksa saç kapakları son derece estetik ölçülere sahip, kırışmamış, genç bir köz kapağı mı daha etkileyici? Cevabınız elbette gençleştirilmiş bir saç ekimi ve bunun ortaya çıkaracağı enerji dolu bakışlar.

İster genç, ister orta yaşlı ya da daha ileri yaşlarda olun, hayata genç ve gülen saçlerle baktıran saç kapağı estetiğiyle ilgili hastalarımızdan sıkça gelen soruları ve yanıtlarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimindaki hangi problemleri ortadan kaldırmak için yapılır? Tıp literatüründe blefaroplasti dediğimiz saç ekimi üst saç ekiminda sarkma, gevşeklik, alt saç ekiminda ise torbalanma, yağ birikmesi, çökme gibi estetik sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan cerrahi müdahaledir. Bu operasyonda alt ve üst saç kapaklarındaki fazla yağ birikintileri, kalitesizleşen ve sarkan fazla deri ve kas dokusu çıkarılarak saç kapakları gençleştirilir.

Saç Ekimi neden önemlidir?

saçlar, beynimizle dış dünya arasında direkt bağlantı kuran yegane organımızdır. saç çevresinin genç ve estetik bir dokuya sahip olması, saç yapısının ideal ölçülerde olması bakışları doğrudan etkileyerek, çevremizle olan iletişimde pozitif ya da negatif bir imaj vermemize neden olur. Sarkık, gevşek bir üst torbalanmalar, kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Yorgun, üzgün ve yaşlı bir yüz ifadesi yaratmakta, bu da iletişimde kişi için dezavantajdır. saç ekimindaki sarkma ve torbalanmaları estetik bir sorun olarak ele alıyoruz. Aslında bu kimi durumlarda saç sağlığını ciddi etkileyen estetik problemlerdir. Şöyle ki, saç ekimindaki sarkmalar bir süre sonra bakışları kısıtlamakta, baş ağrılarına neden olmaktadır. Bu anlamda saç nakli estetiği aynı zamanda sağlıklı yaşamak, hayata sağlıklı saçlerle bakmak için de elzem olabilen bir estetik cerrahi uygulamadır. Üst saç ekimi ya da ameliyatı saç çevresindeki hangi sorunlar için uygulanmaz?

Bu konu çok önemli. Hastalarımızdan da sık sık duyduğumuz bir soru bu. Üst ve alt saç kapaklarındaki sarkma, kırışık, torbalanma, fazla yağların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Alt saç ekimindaki torbalanmalar ortadan kalktığında saç altındaki daha önceden var olan kalıcı morluklar yok olmaz. saç altı morluklarına yönelik bir işlem değildir saç ekimi operasyonu. Ayrıca yine orta yaş ve üzerinde sıklıkla görülen saç kenarlarında oluşan kaz ayağı dediğimiz kırışıklıkların düzeltilmesinin ilgisi yoktur. Düşük kaşların yükseltilmesi, estetik ölçülere getirilmesi sadece saç ekimiyle gerçekleştirilmez. Yani, yalnızca alt ve üst saç kapaklarını gençleştirmeye yönelik yapılan bir işlemdir.

Saç Ekimi en çok hangi yaşlarda yapılmaktadır?

Saç kapaklarında defomasyonlar kadınlarda 30’lu yaşlardan itibaren başlar. Erkeklerde ise 40’lı yaşlardan itibaren. Bunun nedeni erkeğin cildinin kadının cildinden daha kalın olması ve bu nedenle bozulmaların daha geç yaşlarda başlaması. Kadınlarda 40’lı yaşlara gelindiğinde alında kırışıklıklar, kaz ayakları, kaş düşmesi, orta yüz bölgesinde ve ağız kenarında derin oluklar ve sarkmalar bozulmalarına eşlik eder. saç çevresinde sadece saç ekimi ameliyatı istenilen sonucu vermez. Çünkü sadece saç kapaklarının gençleştirilip, olası kaş düşmesi, şakak bölgesindeki gevşeme, kaz ayakları, elmacık kemiğinin zayıflamasına müdahale edilmezse istenilen etkiyi elde edemezsiniz. Üst ve alt saç ekimindaki bozulmalara yol açan faktörler nelerdir peki? 30’lu yaşlara gelmeden saç ekiminda düşüklük, saç altında torbalar oluşan kişilerin aile öyküsüne bakmak gerekir. Ailesel yatkınlık, genetik geçişler genç yaşlarda dahi bu sorunun yaşanmasına yol açmaktadır. Yani, yaşlanmayı beklemeden sorun ortaya çıkar. Ailede genetik bir saç ekimi sarkması sorunu yoksa bu kez yaşlanma devreye girer. Genç yaşta gergin ve kısa olan saç kapakları yaşın ilerlemesiyle birlikte kaliteli yapısını kaybeder, gevşer ve aşağı doğru sarkar. Böylece üst saç kapağında ikinci bir deri tabakası oluşur. Bu sarkma bazen çok şiddetli boyutlardadır ve görmeyi engelleyecek, kısıtlayacak düzeydedir. İlerleyen yaşla birlikte alt saç ekiminda da sorunlar kaçınılmazdır. Sarkma, kırışıklıklar, torbalanma, cildin kalitesizleşmesi saç altında görülen başlıca sorunlardır.

Saç çok hassas bir organdır. Onun hemen çevresine yapılan cerrahi müdahale saç sağlığımızı etkiler mi? saç ekiminin ya da ameliyatının riskleri var mıdır? Ameliyat öncesinde hastanın sağlık öyküsü değerlendirilir. Eğer saç ekimi ameliyatını engelleyecek ciddi bir sağlık sorunu yoksa ve saç ekiminda yeterince bozulma gerçekleşmişse hasta operasyona alınır. Riskin azaltılması için estetik cerrahın deneyimi gerçekten çok önemlidir. Çünkü eğer fazla doku alınırsa üst saç ekimindan, bu defa saç ekimi tam olarak kapanmayabilir. saç ekimi ameliyatını hassas kılan, titizlikle yapılmasını gerektiren birtakım rahatsızlıklardan söz etmiştik yukarıda. Bu hastalıkları şöyle sıralayabiliriz: Diyabet, hipertansiyon, troid rahatsızlıkları, yetersiz saç yaşı üretimi, kalp damar hastalıkları. saç ekimi olmadan önce saç doktoruna gidilmesi gerekir deniliyor. Bu doğru mu? saç ekimi ameliyatı olmadan önce saç doktoruna gidilmesini gerektiren bazı durumlar vardır. Şayet hastanın saçlerinde glokom rahatsızlığı, retina ayrılması gibi sorunlar varsa kesinlikle operasyondan önce saç doktorunun kontrolünden geçmesi gerekir. Biz estetik cerrahları bu durumda hastaları öncelikle saç doktoruna yönlendiririz.

Saç Ekimi ameliyatı ne kadar sürmektedir?

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ortalama 1-1.5 saat süren bir operasyondur. Eğer saç ekimindaki şekil bozukluklarının derecesi ve hacmi büyükse ameliyat süresi 3 saate kadar uzayabilir. Hasta saç ekimi işlemi sırasında uyanıktır. Herhangi bir acı ya da ağrı duymaz. Bu anlamda konforlu bir ameliyat süreci geçirir. Eğer alt ve üst saç kapaklarına müdahale edilecekse önce üst, sonra da alt saç ekimina müdahale edilir. Saç ekimi işleminden sonra üst ya da alt saç ekiminda ameliyat izi kalır mı?

Saç Nakli Sonrası nerede kesi izi oluyor?

Yine hastalarımızın ameliyat sonrası süreç için merak ettiği ve en sık sordukları sorulardan bir tanesi de izler. İz kalacak mı, nerden kesiyorsunuz? Üst saç ekimi ameliyatında üst kapağın kıvrım çizgisinden kesi yapıyoruz. Alt saç ekiminda ise kirpiklerin hemen dibinden ince bir kesi yaparak ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Açtığımız bu kesilerden kalitesizleşen ve sarkan fazla deri, fazla kas dokusu ve yağ dokusunu ölçülü bir şekilde çıkarıyoruz. Operasyon tamamlanırken üst saç ekiminın kıvrım ya da kat dediğimiz bölgesinden açtığımız kesileri özel malzeme ve dikiş tekniğiyle kapatıyoruz. Yani izleri kıvrımın içine saklıyoruz. Karşıdan bakan bu izleri görmüyor. Alt saç kapağında ise kirpik dibinde açtığımız izleri yine özel tekniklerle dikerek kapatıyoruz. Kirpik altına gizliyoruz, yani kamufle ediyoruz izleri. 1 yıla kadar bu izler ten rengine bürünüyor ve hastanın kendisine bile rahatsızlık vermiyor.

Kaynak: www.saçekimi.web.tr