Saç Ekimi

saç ekimi bülent cihantimur

Organik Saç Ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok düşündükleri konu belki de bu bir kandırmaca mı? Adı bir pazarlama tekniği gibi gelen bu yöntem ile aslında bir çok kere saç ektirmiş ama başarıya ulaşamamış kişiler bu teknik sonrası artık saçlarını tarayıp gençleşmiş şekilde aramızda sanki daha önce kel değillermiş gibi geçmişi arkalarında bırakarak dolaşıyor farkında mısınız?

O kadar etkili bir yöntem ki bu yöntemi keşfeden Op. Dr. Bülent Cihantimur ilk kendisinde denedi ve nasıl görünüyor bakın ve kendiniz tüm sorularınıza cevap verin.

organik saç ekimi Tekniği
Saç Ekimi denilince bir çok soru işareti ile birlikte akılları kurcalayan sorular hemen bir çok endişeyide beraberinde getiriyor. Kimi zaman saç ekimi yaptırmış tanıdıklar kimi zaman etrafımızdan duyduğumuz olumsuz eleştiriler kimi zaman patavatsız berberler aklımızı sıklıkla karıştırıyor.

Hal böyle olunca insan karamsar oluyor ve ince eleyip sık dokumak istiyor.

Boşa para gitsin istemiyor ya da aynı zamanda zaman kaybetmek boşa vakit geçirmek istemiyor. Çünkü bir çok kişi farkında ki maddi ve manevi bir bedel ödeyecek bunu riske atmak istemiyor. Bazen bir arkadaşın bazen bir erkek kuaförünün yönlendirmesi ile kendini merdiven altı bir yerde buluyor. Görüyor kimi zaman gerçekleri ama referans tanıdık olunca güvenmeyi tercih ediyor ve olanlar oluveriyor.

Arkadaşlar dikkatli olun referans ne kadar tanıdık olursa olsun biraz araştırın ve eğer ciddi bir kurum değilse sakın bulaşmayın. Maalesef bu saç ekimi öyle bir hal aldı ki neredeyse ipini koparan bu işi yapıyor ya da yapmaya çalışıyor. Çoğu ne yaptığını bilmiyor ezberlediği daha önce başka yerde yaptığı işi şimdi kendi açtığı yerde yapmaya çalışıyor.

Oysa ki zamanın ilerlediği hızda bilim ve teknoloji de ilerliyor hiç durmuyor ki.

Yıllardır aynı teknikle yapılan bu uygulama artık ayağa düştü ama gelin görün ki bazı doktorlar bu konu da kariyer yapmıştır ve dünya literatürüne geçen teknikler geliştirmişlerdir. Bu doktorlardan biri olan ve ülkemizi yurt dışında da en iyi şekilde temsil eden Op. Dr. Bülent Cihantimur olmuştur ve kendisinin kurucusu olduğu Estetik International tüm dünyadan akına uğramış Organik Saç Ekimi yaptırmış ve inanılmaz sonuçlarla hayatlarına devam ederek ülkemize sağlık sektörü ile ilgili binlerce yeni saç ekimi ile ilgili hasta gelmesini sağlamıştır. Continue reading Nokta Atışı Yapmak İsteyenlere Organik Saç Ekimi Nakli Öneriyoruz

Read more

saç ekimi estetik internationalSaç ekimi saç olan alandan, saçsız alanlara, saç köklerinin nakledilmesidir. Genellikle kellik sorunu yaşayan bireyin kendi kafa derisinin arka bölümde bulunan ve DHT ye yani bir çeşit hormon olan ve saç dökülme sorunu yaşatan maddeye dirençli olan bölgeden saç köklerinin toparlanması ve saç ekiminin yapılmasıyla gerçekleşir. Günümüzün teknolojisiyle sadece bireylerin kendi saç kökleriyle yapılabilen saç ekimi, genetik özdeş ikizler arasında da yapılabilmesi için çalışmalar yürütülmektedir. Genel olarak, farklı bir bireyden alınan saç kökleri naklinin, ilaç kullanılmadan, nakledilen kişide yaşamayacağı görüşü hakimdir. Zira kullanılan ilaçlar tüm hormonel sistem üzerinde sorunlar çıkarabileceği için bu çalışmalar maalesef faydalılık prensibine aykırı olduğu için fazlaca tercih edilmemektedir. Bu ilaçların risklerinin aza indirgenmesi mümkün olmadığı sürece bir başkasından alınan saçlarla yapılacak olan saç ekimi metotları da rafa kaldırılmaktadır. Fakat bilim adamları bu konu hakkında araştırmalara devam etmekte olup, çok yakında sevindirici haberlerin geleceğine inancımızda son derece fazla.

Erkek tipi saç dökülme sorunu yaşan insanların, genellikle ense bölgelerinde son derece fazla sağlıklı saç kökleri bulunur. Tipik olarak, başın arka kısmını çevreleyen saç, kalıcı çelenk gibi bu bölgede kalır ve saç ekimin yapılmasına, bu adandan alınan sağlıklı saç kökleri fırsat vermektedir. Bu saçlar genetik olarak erkek tipi kellik yaşansa bile büyümeye devam eden bir şekilde programlanmıştır. İstisna durumları yaşayan ve yaygın bir saç dökülmesi sorunundan muzdarip erkekler de bulunmaktadır. Bu vakalarda başka donör arayışına gidilir. Kasık, göğüs ve bacak kıllarına bakılır. Bu tarz vakalarda salak ve bıyık bölgesi aslında en makul dönor alan olarak görülür. Eğer saç ekimi yaptıracak hasta, sakal ve bıyık bölgesindeki kıl yoğunluğunun azalmasından dolayı bir sorun yaşamayacağı görüşünde ise, sakal ve bıyık bölgesinde de yeteri kadar sağlıklı kıl kökü mevcut ise, burası donör alan olarak kullanılabilir.

Continue reading Saç Nakledilmesi Saç Ekimi Hakkında

Read more